Digitális települési vízgazdálkodásban rejlő lehetőségek és a jó gyakorlatok
A digitális forradalom szilárdan beágyazódott mindennapjainkba kezdve attól, hogy miként lépünk kapcsolatba egymással, egészen a gazdálkodáson át, a pénzügyeink intézéséig. A digitális forradalom hatása a települési vízgazdálkodásra is egyre jelentősebb.
A klímaváltozás, vízkészletek csökkenése és sebezhetősége, mint a hazánkat is érintő globális tendenciák; valamint az ágazati alulfinanszírozottság keretei közötti víz- és viziközmű rendszerek üzemeltetése fenntartható módon rendkívüli kihívás.
Ezen körülmények között különösen fontos az okos infrastruktúra alkalmazásának tudatos tervezése, mely új dimenziókba helyezi a rendszerek költséghatékony üzemeltetését, a veszteségek csökkentét és elősegítheti a szélesebb körű pénzügyi források elérhetőségét.
A MaSzeSz felvállalta a települési vízgazdálkodás műszaki és finanszírozási adaptálásának Magyarországi támogatását két részes webinárium keretében.
A sorozat első webináriuma 2020. november 06-án a globális folyamatoktól kezdve végig vezette a hallgatókat a digitális vízgazdálkodás fejlődésének útján, egészen a hazai jó példákig.
A sorozat második részében 2020. 11. 12-én, a „WEB2: Az üzemeltetői igények, finanszírozási lehetőségek és szállító kapacitások bemutatása” című webináriuma keretében hidat épített az igények és a lehetőségek között!
A webinárium sorozat visszanézhető a MaSzesz YouTube csatornáján:
WEB1 – 1.rész
WEB1/1.rész
{youtube}ty0rcRYULK8{/youtube}
WEB1 – 2.rész
{youtube}ebWr7j0InUs{/youtube}
WEB2
{youtube}r8SNaBpMT9Q{/youtube}