Programok a MaSzeSz standján a Planet-expon
A Szövetség kiállítóként az egyetemi negyedben jelenik meg a 2023-as Planet kiállításon.
Azonban nem csak megjelenésünkkel, hanem a standon (6.b stand) szervezett programjainkkal is felhívjuk a figyelmet a vízügyi és vízgazdálkodási utánpótlás fontosságára.
Az agrárium stratégiai szerepe az ország élelmiszerbiztonságában megkérdőjelezhetetlen. Ugyanígy nyilvánvaló, hogy hatékony vízgazdálkodás nélkül nincsen működő agrárium.
A vízügy és vízgazdálkodás jövője pedig elválaszthatatlan az utánpótlásnevelés kérdésétől.
Erre koncentrál a Szövetség stand-megjelenésével, ahol külön standdal nem megjelenő vízes oktatási tagjainkkal fogunk kiállítani.
Társkiállítóink:
-BME-Vízi Közmű és Környezetmérnöki Tanszék
-BME-Alkalmazott Biotechnológia és Élelmiszertudományi Tanszék
-BME-Vízépítési és vízgazdálkodási tanszék
-Debreceni Egyetem-Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar Víz- és Környezetgazdálkodási Intézet
-Nemzeti Közszolgálati Egyetem – Víztudományi kar
-Óbudai Egyetem, Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar
-Szolnoki Szakképzési Centrum – Pálffy vízügyi technikum
-Öveges József technikum
-MaSzeSz Mentor Egyesület
Miért érdemes kilátogatni a MaSzeSz egyetemi standra?
- Visszatérően szeretnénk beszélgetni a környezet és vízgazdálkodás területén elérhető képzésekről, kihívásokról. Szakemberek, oktatók, diákok fogják elmondani, hogy miért érdekes és miért érdemes ezen a területen munkát vállalni. Cégek mutatják be, hogy milyen karrierlehetőségek vannak a területen, hova lehet eljutni mind egy külföldi projekt megvalósítása során, mind szakmai szempontból. A klímaváltozás nehezen kiszámítható következményei mellett, bizonyára szó fog esni az ágazat nehézségeiről is és arról is, hogy mindenhol az utolsó órában vagyunk. A stand szeretne meginvitálni, hogy légy tagja annak a válogatott csapatnak, aki a föld megmentéséért dolgozik.
szeptember 27.
10:00-12:00 (digitális kalkulátor, online kvíz), vizes élőhely bemutatás (Öveges József Technikum)
13:00-13:30 Környezetmérnök képzés az Óbudai Egyetemen Motivációs beszélgetés környezetmérnök hallgatókkal a továbtanulásról, a képzésről és a fenntarthatóságról (Óbudai Egyetem, Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar)
13:30-14:00 Csomagolás-Fenntarthatóság Fenntartható csomagolóipar kihívásai – beszélgetés szakemberekkel (Óbudai Egyetem, Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar)
14:00-14:30 Tudod-e mit iszol? Üditőitalok, víz pH és vezetőképességének mérése (Óbudai Egyetem, Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar)
14:30-15:00 Zajos élet Hogyan hatnak ránk a zajok, zajmérés a helyszínen (Óbudai Egyetem, Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar)
szeptember 28.
10:00-12:00 Vízhiány, víztöbblet, vízminőség előadás(ok), projektbemutató (programot követően továbbtanulási motivációs beszélgetés) (Debreceni Egyetem-Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar Víz- és Környezetgazdálkodási Intézet)
13:00-13:30 A víztudomány, a vízügyi képzések és a szemléletformálás lehetőségei Víztudományi Kar bemutatkozás (továbbtanulási motivációs beszélgetés) (Nemzeti Közsszolgálati Egyetem – Víztudományi Kar)
13:30-14:15 Vízérték, fenntarthatóság és klíma adaptáció Szakmai előadás (Nemzeti Közsszolgálati Egyetem – Víztudományi Kar)
14:15-15:00 Vízérték, fenntarthatóság és klíma adaptáció Interaktív beszélgetés (Nemzeti Közsszolgálati Egyetem – Víztudományi Kar)
szeptember 29.
10:00-12:00 Bemutatkoznak a BME vizes tanszékei (Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem-Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszék & Vízi Közmű és Környezetmérnöki Tanszék)
13:00-14:00 Háromszögű Kerekasztal – Üzleti szektor az oktatásban Nyilvános beszélgetés a felsőoktatás és a piac együttműködéséről, céges ösztöndíjakról, gyakornoki lehetőségekről, igényekről, kutatásokról, duális képzésről (Maszesz MENTOR Egyesület)
szeptember 30.
10:00-12:00 Vízre tesszük a jövőt! Fotópályázat eredményhirdetés, vizes kvíz és játék (Maszesz MENTOR Egyesület)
Várjuk standunkon látogatóként, beszélgetőpartnerként.