Mindenféle hír
Kovács Károly, a MaSzeSz elnöke kapta a Fenntartható Fejlődésért változásvezetői díjat
Esemény dátuma:
A Magyarországi Üzleti Tanács a Fenntartható Fejlődésért (BCSDH) által éltre hívott díj célja, hogy elismerje, és széles körben bemutassa a fenntarthatóság területén tett kiemelkedő vállalati, vezetői és személyes teljesítményt. Ezzel is előmozdítva és növelve az üzleti szektor hozzájárulását és hatását az ENSZ Fenntartható fejlődési célok teljesítésében.
„Tiszta vizet a pohárba” – Polgármesteri kerekasztal megbeszélés
Esemény dátuma:
Napjainkban egyre több médiafelületen jelennek meg a víziközművek állapotát, a fejlesztési/pótlási szükségleteket taglaló írások riportok. Ahhoz, hogy a településünk alapját képező víz- és csatornarendszerünk állapotáról, a szolgáltatás minőségéről, az infrastruktúra fenntartásáról és fejlesztéséről, a tulajdonosi, üzemeltetői, hatósági és fogyasztói feladatokról, felelősségekről és szerepvállalásokról reális képet kapjunk, a Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége, a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség, a Magyar Önkormányzatok Szövetsége szervezésében kerekasztal megbeszélést, illetve fórumot tartunk, hogy felelős önkormányzati, szakmai és hatósági vezetők által ismerhessük meg a jelenlegi helyzetet és öntsünk tiszta vizet a pohárba!
Fejlesztjük a nemzetközi kapcsolatainkat, erősítjük a hazai vízipar nemzetközi pozícióit!
Esemény dátuma:
Együttműködési megállapodást írtunk alá Hanoiban a Vietnámi Vízügyi Szövetséggel.
Értékeljük vizeinket!
Esemény dátuma:
Water’s Promise (a Víz ígérete) címmel készített érzékenyítő filmet az ENSZ Vízügyi Testületének (VET) megbízásából a Világbank. A háromperces figyelemfelkeltő, személetformáló videót az ENSZ szeptemberi Közgyűlés általános vitájának nyitónapján mutatták be.
Önálló szekciót kapott a MaSzeSz – Országos Települési Csapadékvíz-gazdálkodási Konferencia
Esemény dátuma:
Csapadékvíz-gazdálkodás, nemzetközi tapasztalatok fókusszal külön szekció ülés megszervezésére kapott felkérést Szövetségünk.
168 óra a víz jegyében – stockholmi Víz Világhét
Esemény dátuma:
Kovács Károly, a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke részt vett a Víz Világhét programjain, melynek témái felölelték a víz értékét, újra-értékelését, a fenntarthatóság gazdasági alapjait, az életciklusköltség-számítási módszereket, infrastruktúra fejlesztéseket, kibocsátás csökkentési lehetőségeket
Pályázati program a hazai vízipar külpiaci tevékenységének előmozdítására
Esemény dátuma:
A Külgazdasági és Külügyminisztérium a hazai vízipar külpiaci tevékenységét előmozdító pályázati program elindításáról szóló 1342/2017 (VI. 9.) sz. Kormányhatározattal összhangban a hazai vízipar külpiaci tevékenységét előmozdító pályázati program felhívását és dokumentációját közzétette.
Vízipari pályázat
Esemény dátuma:
A Kormány az 1342/2017. (VI.9.) sz. határozatában a hazai vízipar külpiaci tevékenységét előmozdító pályázati program indításáról döntött. A Külgazdasági és Külügyminisztérium Vízdiplomáciáért és Kötött Segélyhitelekért Felelős Főosztálya az elmúlt időszakban kidolgozta a pályázati program részleteit, így az várhatóan szeptember közepén meghirdetésre kerül.
Lettország vízügyi szakemberei látogattak Budapestre
Esemény dátuma:
A MaSzeSz aktív nemzetközi kapcsolatrendszerét ápolva, az idén májusi Baltic Water Works konferencián megkezdett együttműködés folytatásaként, szakmai delegáció érkezett 2017. szeptember 5-én Budapestre. A lett szakemberek egy hetes szakmai programjuk keretén belül a MaSzeSz és a Magyar Vízipari Klaszter vendégeként tekintették meg a főváros legjelentősebb víziközmű létesítményeit.
Tudástranszfer – tematikus szakmai napok 2017
Esemény dátuma:
Eddigi szakmai napjainkon több száz szakember vett részt, mely mindenképp igazolja azon elképzelésünket, hogy az ágazatnak szüksége van a gyakorlati nehézségeket okozó témák széleskörű megvitatására. A szakmai napok sajátossága nem csak az egyedi témafelvetések bemutatása és gyakorlatorientált megvitatása, hanem célunk, hogy előmozdítsuk és közös gondolkodásra, együttműködésekre ösztönözzük a különböző érdekcsoportokhoz tartozó szakembereket, szolgáltatókat, önkormányzatokat, oktatási intézményeket, hatóságokat, amellyel megteremthetjük a fejlődés, fenntarthatóság és hatékony rendszerszemléletű érdekérvényesítés lehetőségét.